Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a brigáda

Autor František
Předmět PID a brigáda
Dotaz Vážený pane Krása, chtěl by se Vás zeptat, jestli můžu vykonávat při PID III. stupně brigádu? Účastník řízení není podle ustanovení §39 odst.2 písm.b) zdp invalidní pro invaliditu druhého stupně. Podle posudku byl uznán účastník řízení ustanovení §39 odst. 2 písm. 2 c)zdp uznán invalidním pro invaliditu třetího stupně, neboť z důvodu, dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu jeho pracovní schopnost poklesla o 70% . Po zdravotní postižení není účastník řízení schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Děkuji Vám předem za odpověď. S přáním pěkného dne. František

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

brigádu samozřejmě můžete i při pobírání ID III. stupně vykonávat. Doporučuji Vám však, abyste nepracoval více jak 3 hodiny denně, pak byste neměl mít žádný problém.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz