Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID a 0,5 úvazku

Autor Zuzka
Předmět PID a 0,5 úvazku
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, mám na Vás pár dotazů. Mám inv. důchod 3. stupně a je to důchod z mládí- tzn. nikdy jsem nebyla zaměstnaná. Ještě na SŠ jsem pobírala 1.stupeň duchodu na zrakové postižení a když jsem ve 4. ročníku onemocněla schizofrenií, dali mi 3.stupeň. A v papírech mám napsáno, že nemohu pracovat ani za mimořádnych podmínek. Naskytla se mi ovšem 2 zaměstnání- 1. na 0,3 úvazku- 3 hodiny denně a na 0,5 úvazku. Chtěla bych se zeptat, co by se stalo, kdybych nastoupila na poloviční úvazek? Ještě dodaám, že to jsou chránéna místa v socíalní firmě (tamtamy/ nové horizonty, green doors). Ještě by mě zajímalo, jak se postupuje, když bych letěla na jazykový kurz do zahraničí, tak jak převézt léky, které beru(je jich hodně-cca 10 denně)? Nebudu mít problém u odbavení? Chtěla bych na 3-4 týdny... Děkuji moc za odpověd a přeji Vám pěkný den.:) Zuzana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

vzhledem k tomu, že máte ID pro invaliditu z mládí, tak je pravděpodobné, že nechodíte na kontroly zdravotního stavu. To znamená, že můžete pracovat na půl úvazku.

Pokud jde o léky do zahraničí, myslím, že to asi není problém, pokud je máte pro vlastní potřebu. Nesmíte převážet kapaliny, to znamená ani léky v tekutém stavu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji