Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID 3.stupeň

Autor Jana
Předmět PID 3.stupeň
Dotaz

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Byl mi přiznán PID III.stupně dle § 39 dost.2 písm.c) a nadále nejsem schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu poklesla moje pracovní schopnost o 70%  a nadále nesplňuji podmínky ust. § 6 vyhl.č. 359/2009 Sb. Znamená to, že si nemohu nikde privydělat ani brigádně nebo zda ano tak za jakých podmínek? Nerada bych tím přišla o inv.důchod.

Předem moc děkuji za odpověď, Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

můžete si přivydělat, dokonce můžete být i v pracovním poměru, ale doporučuji Vám, abyste pracovala nejdéle 3 hodiny denně. Jinak můžete mít potíže při další kontrole Vaše PID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.