Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Jedličková
Předmět PID
Dotaz

Dobrý den,

neustále zde čtu , že neomezeně pracovat může ten kdo má v rozhodnutí napsanou větu - za zcela mimořádných podmínek....já mám rozhodnutí z března/ přiznání k říjnu 2009/ a mám tam napsáno dle paragrafu 39 písmene B a pak níže napsáno že od 1.1. je to invalidita III stupně.Ale tu větu přímo tam napsanou nemám.Je to chyba???Nebo je to tak taky v pořádku?

Děkuji

Jedličková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jedličková,

pokud máte v původním znění, že Vám byl ID přiznán podle § 39, odst. 1 písmene b), tak jste osobou, která může pracovat jen za zcela mimořádných podmínek. Bohužel v oznámení, které všichni příjemci obdrželi k 1. 1. 2010 tato poznámka chybí. Doporučuji Vám, abyste se dostavila na OSSZ a požádala, aby Vám byla tato větra potvrzena, i když to neučiníte, tak jste osobou, která může plně pracovat při pobírání ID. Důležité je původní rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása