Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor J. Kotvera
Předmět PID
DotazDobrý den pane Kráso,

v prosinci 2009 jsem byl u posudkové komise, kde mi bylo řečeno, že jsem uznán plně invalidním (A). Zatím jsem neobdržel rozhodnutí o PID z ČSSZ.
V budoucnu bych se chtěl pokusit, pokud to s ohledem na můj zdravotní stav půjde, hledat jako plný invalidní důchodce nějaké zaměstnání, budu-li mít na PID nárok, bude pro mě představovat vzhledem k mé nemoci jedinou sociální jistotu, ale přece jen bych se rád zeptal: mohu být s tímto typem důchodu zaměstnán, popř. kolik dní v týdnu, na jaký úvazek? 
Děkuji za odpověď, upřesnění. J. Kotvera. 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kotvero,

na tuto otázku se velmi těžko odpovídá. Doporučuji, aby příjemci PID, pokud není v rozhodnutí o přiznání PID uvedeno, že jsou osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, nepracovali déle než třetinu pracovního úvazku. Vůbec nezáleží na příjmu, ale na časové délce pracovní aktivity.

S pozdravem

Václav Krása