Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Jana jeníčková
Předmět PID
Dotaz

Dobrý den,jsem na nesch.,byl mi přidělěn PID dle § 39 odst.1 zákona č.155/1995 Sb.,jde o invaliditu třetího stupně dle § 39 odst. 2 písm.c)cit zákona-není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek a že nesplnuji podmínky ust.§ 6 vyhl.č.359/2009 Sb.,jsem stále zaměstnaná na dobu neurčitou,v níž dělám těžkou práci,jak to nyní bude,Mám dát vyýpov+ěd,informovat zaměstnavatele..aj.?děkuji moc

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jeníčková,

pokud jste přijata na pracovní pozici, kterou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemůžete vykonávat, tak je nejlépe se dohodnout se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru. Vzhledem k tomu, že nejste osobou schopnou výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek, doporučuji Vám, abyste další pracovní uplatnění neměla ve větším rozsahu než je přibližně 1/3 pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása