Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Prošková D.
Předmět PID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

nesmírně si vážím Vaší trpělivosti a času, které věnujete na naše dotazy i když se často točí pořád dokola.Mám prosím také jeden a dost možná, že bych na něj odpověď našla ve Vašich odpovědích, ale přesto budu radši, odpovíte-li mi konkrétně na ten můj.

Jsem v PID už dva roky, písmeno a/, třetí skupina.Mám práci na doma /lepím krabičky/, pracovní smlouvu na rok, ale....v e smlouvě mám uvedenou prac.dobu 8 hod. denně. Z hrůzou mi zatrnulo, protože bych nechtěla přijít o důchod.V mém věku a stavu mě nikde nezaměstnají a přiznám se, že jednak se aspoň trochu cítím užitečná touto prací  / na hony vzdálené mému vzdělání a dřív.povolání/, ale také nemohu vyžít s důchodem, přestože jsem celý svůj předešlý život pracovala. Prosím poradíte mi?

Moc děkuji .

P:S: Pane Kráso, přeji Vám ze srdce krásné svátky a hodně zdraví a osobní pohody po celý příští rok.

S pozdravem

Prošková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Prošková,

pokud máte přiznaný PID podle písmene a), doporučuji Vám zkrátit Váš pracovní úvazek na jednu třetinu. Myslím si, že to je bezpečná hranice, kdybyste neměla o důchod přijít. Můžete se s Vaším zaměstnavatelem dohodnout, že budete mít vyšší hodinovou sazbu a v zásadě Vám zůstane i rozsah práce, kterou konáte. Při posuzování pracovní aktivity se nepřihlíží k výši příjmů, ale především k rozsahu pracovní doby. Při koncipování nové pracovní smlouvy byste měla Vy a Váš zaměstnavatel k tomu přihlédnout.

Přeji vše dobré v roce 2010

Václav Krása