Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor pavel
Předmět PID
Dotaz

Zdravim,pane Kraso,proc Vy tady kazdymu pisete,ze kdyz ma veticku ze muze pracovat za zcela mimoradnych podminek nema pracovni omezeni delky odpracovanych hodin(casu).Vy stejne dobre jako ja vite..ze tento duchod vznikal v jine dobe a byl uspusobeny jinym zadatelum (napr. slepcum)a jednalo se o duchod pro "ty" co by mohli pracovat jen za upravenych podminek.Ale to hlavni bylo,ze se u toho nevycislovaly %...Dneska uz toto neexistuje a % se vycisluji vzdy..A nebo mate nake nove informace?Existuje naky dodatek par diagnoz co muzou pri PID pracovat bez omezeni.Rad se podivam,dejte sem kdyztak www. odkaz

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

věta, že příjemce PID III. stupně, může pracovat za zcela mimořádných podmínek je uvedena v § 39, odst. 4, písmene f), kde se uvádí, že při určování poklesu pracovní schopnosti se vychází ze zdravotního stavu pojištěnce....přitom se bere v úvahu, zda je pojištěnec schopen výdělečné schopnosti za zcela mimořádných podmínek. tyto mimořádné podmínky jsou potom charakterizovány v prováděcím předpisu. Má se především na mysli například upravené prostředí, pomoc asistenta, zvláštní pomůcky atd.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji