Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Markéta
Předmět PID
Dotaz

Dobrý den,

v pondělí jsem se na Vás obracela s dotazem ohledně PID, když nám naše zaměstnankyně neoznámila, že má přiznaný PID, čerpala dávky nemocenského pojištění a vznikl u ní přeplatek na těchto dávkách. Paní u nás ukončila pracovní poměr (28.5.2009) a následně jsme tedy zjistili, že má přiznaný PID (od 30.5.2008).

CHtěla bych se zeptat, jestli by jste mi mohl poradit jak máme teď postupovat, jaké zvolit řešení, když mi už jí to nemáme z čeho srazit.

Paní má invalidní důchod 5500,- a vyživuje 2 děti, je možné, že pokud to předáme na OSSZ můžou jí to srážet  z tohoto důchodu?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

o tom jak budete postupovat se musíte rozhodnout sama. Můžete se s zaměstnankyní dohodnout o splákovém kalendáři, případně o jiné formě vyrovnání. OSSZ nemůže nařídit srážky z důchodu, to může pouze soud.

S pozdravem.

Václav Krása