Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID

Autor Markéta
Předmět PID
Dotaz

Dobrý den, máme zaměstnankyni, která je od 6.10.2008 nemocná a já  jí až do 28.5.2009 vyplácela nemocenské dávky ( 28.5.2009 - konec podpůrčí doby), dnes jsem mluvila s jejím ošetřujícím lékařem a ten mi sdělil, že paní  má od 30.5.2008 plný invalidní důchod, což jsem nevěděla, chtěla bych se zeptat, kdo mi to měl nahlásit - správa? nebo paní? děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

samozřejmě, že oznámení o pobírání PID je povinný zaměstnanec. Příjemce PID má nárok na 84 dní v roce na nemocenské dávky. Je zřejmé, že část dávek byla vyplacena neoprávněně.

S pozdravem Václav Krása