Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID -zaměstnání

Autor Zdenka
Předmět PID -zaměstnání
Dotaz

Mám dotaz ohledně  svého manžela, který je od r. 2003 v PID(nyní by byl již jako starobní ) 63let. Pokud by pracoval brigádně  na dobu určitou např. 1-2 roky  může si přivydělat ,aniž by mu byl PID odebrán.Nebo je i možné, že OSSZ si jej může předvolat znovu ke komisi pro nové posouzení jeho zdravotního stavu a popřípadě mu  PID odebrat a ponechat pouze starobní důchod.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdenko,

doporučuji Vám, aby Váš manžel požádal o starobní důchod. Podle výše starobního důchodu a PID se může Váš manžel sám rozhodnout, který si ponechá. Protože zákon určuje, že příjemce důchodu má právo zvolit si výhodnější variantu. Pokud by byl přiznán starobní důchod není problém uzavřít pracovní smlouvu na dobu určitou. Vzhledem k věku Vašeho manžela se však domnívám, že ani PID není překážkou uzavření pracovního poměru na dobu určitou. Odebrání PID by totiž bylo okamžitě nahrazeno přiznáním starobního důchodu.

S pozdravem.

Václav Krása