Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PID III STUPEN

Autor Jindřiška
Předmět PID III STUPEN
Dotaz Dobrý den pane Krása mam PID III STUPEN a to že jsme měla rakovinu hrtanu mam slavika Důchod pobiram již 9 let Můžu vykonavat nějakou praci která mi nevadi při mem stavu.Jinak jsem v celku zdrava jen to že nemužu mluvit hlasitě .Nijak mě to neomezuje...Děkuju Jindřiška

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jindřiško,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek, doporučuji Vám, abyste pracovala nejvíce na 3 hodiny denně. Jinak můžete mít potíže s důchodem při případné kontrole. Pokud máte v rozhodnutí, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak můžete pracovat bez omezení.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.