Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Péče o osobu blízkou a přívydělek

Autor Ivana
Předmět Péče o osobu blízkou a přívydělek
Dotaz

Dobrý den, tchýni byl priznán 2.stupeň  a já jsem vedena jako hlavní pečující osoba. Chtěla bych se zeptat jestli u této péče mohu nastoupit do zaměstnání na plný úvazek a pokud ano jak a kdo platí zdravotní a soc. /důchodové/ pojištění a kde musím nástup do zaměstnání nahlásit. Pokud jsem napsaná jako hlavní pečující osoba a pokud zajistím v době zaměstnání péči  jinou osobou, /manžel, děti, sestra aj./  bude tchýně pobírat nadále příspěvek na péči? Za odpověd´děkuji Pospíšilová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pospíšilová,

do zaměstnání můžete normálně nastoupit, ani to nemusíte nikde hlásit. Jako hlavní pečující osoba musíte v době Vaší nepřítomnosti zajistit dostatečnou péči o pečovanou osobu. Jako zaměstnanec musíte platit zdravotní a sicální pojištění, jako každý jiný.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.