Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Péče o matku a přivýdělek.

Autor Petr Kubíček
Předmět Péče o matku a přivýdělek.
Dotaz

Dobrý den.

V listopadu minulého roku jsem skončil v zaměstnání z duvodu zhoršujícího se stavu maminky která má přiznány jako těžce zdravotně postížená mimořádné výhody druhého stupně má prukaz ZTP a pobírá 800 Kč plus 400 Kč na mobilitu. Já sám mám invalidní duchod 1 stupně. Jelikož je mi přes 50 let jsem stále veden na Uřadu práce kde budu do července. Tam mi řekli že po skončení podpurčí doby nebudu muset být registrován na UP že za mě bude jak zdravotní tak sociální pojištění platit stát. Je to opravdu tak ? A dále bych chtěl vědět zda si po skončení podpory budu moci třeba formou brigády nebo smlouvy o dílo alespon trochu přivydělat když pečuji o maminku.Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubíčku,

při pobírání ID I. stupně za Vás stát platí pouze zdravotní pojištění, ale po roce evidence na ÚP Vám není počítána doba na starobní důchod. Můžete normálně pracovat, o důchod byste neměl přijít.

S pozdravem Václav Krása