Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OZZ s ukončenou platností

Autor Táňa
Předmět OZZ s ukončenou platností
Dotaz Dobrý den pane Krása, skončila mi platnost OZZ k 30.4.2014. Nyní jsem si našla práci, pro zaměstnavatele by má OZZ byla výhodná pro přepočtený podíl zaměstnanců. Obrátila jsem se na ÚP, kde jsem žádala minule, odkázali mě na ČSSZ. Vzhledem k neustálým změnám a nejasnostem nevím kde žádat, kdo to posuzuje. Informace se různí. Prosím o radu, potřebuji to co nejdříve. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Táňo,

institut OZZ Vám nikdo nepřizná, protože zákon o zaměstnanosti byl změněn. Do konce roku 2014 dobíhají OZZ, u těch, kterým bylo přiznáno na delší dobu. V Senátu již končí legislatiovní proces novely zákona o zaměstnanosti, která navrací institut OZZ do našeho zákonodárství. Bude možné o něj požádat pravděpodobně koncem roku. Toto vše najdete na webu NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása