Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ozz nově

Autor Svoboda
Předmět ozz nově
Dotaz Dobrý den pane Krása ! Mám dotaz,může zaměstnavatel (firma z 50% zdrav.postižených),propustit zaměstnance s ozz ,když se mu o trochu zhoršil zdravotní stav - oční tupozrakost a řízení osob.firemního auta ?? Děkuji. B.Svoboda.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

pokud se pracovníkovi zhorší zdravotní stav a nemůže vykonávat práci, kterou dělal a je jedno jestli je to firma, která zaměstnává více než 50 % OZP, může takového zaměstnance propustit ze zdravotních důvodů. Před tím by mu však měla nabídnout jiné vhodné zaměstnání, pokud takové má. Pokud však firma nemá jiné vhodné zaměstnání, které by pracovník mohl, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, vykonávat, může jej propustit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji