Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ozz nově

Autor B.Svoboda
Předmět ozz nově
Dotaz Dobrý den pane Kráso ! PS ČR ve 2. čtení pustila zákon (novelu) o zaměstnanosti ohledně OZZ . Nicméně ale snížila příspěvky firmám zaměstnávajících více jak 50% osob ...... , na 5 + 1 tis. kč. ???? To asi nic nevyřeší. To už je definitivní částka ?? Kdy bude 3. čtení + senát o tomto jednat ? Děkuji. Zdraví B.Svoboda.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

druhé a třetí čtení novely zákona o zaměstnanosti bude probíhat na schůzi PS počátkem května. Podle zaměstnavatelů je částka 5000 + 1000 ještě jakš takš únosná, i když já ji považuji za nedostatečnou. Pokusím se v této věci ještě něco udělast, ale z jednání na Výboru pro sociální politku mám dojem, že politici jsou v zásadě dohodnuti a vyšší podporu již nepřipustí.

S pozdravem Václav Krása