Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ozz a min.mzda

Autor Stanislav
Předmět ozz a min.mzda
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Od příštího roku má opět stoupnout hranice minimální mzdy. Jsem osoba uznaná jako OZZ.

Mám dotaz, zda-li se bude zvedat i dotace pro zaměstnavatele, na pracující zaměstnance s timto statutem OZZ.

Dále pobírám rentu z důvodu následků za pracovní úraz. Bohužel zvednuti min.mzdy, mi o tuto částku renta opět poklesne. Bude se do budoucna s tímto postupem krácení něco dělat v prospěch poškozeného? Myslim si, že toto krácení, neni až tak zdaleka vůči postiženému fér.

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanislave,

o tomto problému velmi dobře vím. Už jsme to řešili na Vládním výboru pro zdravotně postižené občany. MPSV ČR dostalo úkol, aby navrhlo způsob řešení, ale tento úkol nesplnilo. Včera jsem osolovil sociální partnery Tripartity, aby tuto věc vnesli na Tripartitu. Považuji to skutečně za závažný problém, protože pokud dojde ke zvýšení minimální mzdy na 11 000,- korun, což vidím jako reálné, tak ti, kteří pobírají rentu, přijdou téměř o 3000,- korun. Což je samozřejmě nefér.

Dotace pro zaměstnavatele se pravděpodobně nebude zvedat, nebo pouze velmi málo. Zaměstnavatelé zneužívají tuto dotaci a nevyplácejí férové mzdy podle produktivity práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji