Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OZZ a minimální mzda 2018

Autor Svoboda
Předmět OZZ a minimální mzda 2018
Dotaz Dobrý den pane Kráso,mám dotaz,osoby OZZ (trvale ) ,jsou ohroženy co se týče pracovních míst i ve firmách zaměstnávajících více jak 50% osob se ZP po navýšení minimální mzdy. Budou mít tyto firmy v roce 2018 nějaké vyšší příspěvky od státu pro osoby OZZ !!! ,nebo se o tom neuvažuje ? Děkuji.Svoboda.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

od 1. ledna 2018 by se měla zvednout částka pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % OZP o 800,- Kč, a to pro příjemce ID v různých stupních. U OZZ se však s navýšením nepočítá. Zvýšení částky podle § 78 zákona o zaměstnanosti ještě musí projít Poslaneckou sněmovnou. Snad na příští schůzi v září 2017. Pokud PS neschválí senátní verzi novely zákona o zaměstnanosti, tak to však bude velký průšvih, protože by naiopak došlo ještě ke snížení příspěvku proti letošnímu roku. Pokud máte ve svém okolí poslance, tak jej kontaktujte a snažte se mu situaci vysvětlit.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji