Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OZZ a její práva v zaměstnání

Autor Jana
Předmět OZZ a její práva v zaměstnání
Dotaz Dobrý den, jsem osobou zdravotně znevýhodněnou. V zaměstnání pracuji v kolektivu kde nemáme žádnou jinou osobu se zdravotními problémy. Chtěla jsem se zeptat, zda mne může zaměstnavatel hodnotit a srovnávat v rychlosti práci, stejně jako mé kolegyně, které jsou zdravotně v pořádku. Neustále musím poslouchat nestiháte, jste pomalá měla byste stihnout udělat více práce atd. Práce je fyzicky náročná se zvedáním různě těžkých břemen a právě kvůli břemenům jsem dostala statut OZZ, jelikož musím břemena zvedat s opatrností /těžká oční vada/.Děkuji Vám za odpověď a přeji pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

zaměstnavatel má podle zákoníku práce přihlédnout také ke zdravotnímu stavu svých zaměstnanců a přizpůsobit jim pracovní dobu, případně upravit způsob práce. Pokud by tento stav přetrvával, doporučuji Vám se obrátit na Inspekci práce, která má pracoviště v každém okrese.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji