Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ozz

Autor Vera
Předmět Ozz
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc, mám priznanou nemoc z povolání a platí mi rentu, jsem na UP a už nebere podporu a pojišťovna odečítá minimalni mzdu. Ted jsem dostala status OZZ a jinou práci než na částečný mi nedají ale pojišťovna nechce uznat rozhodnutí OZZ a porad mi prý budou odečítat minimální mzdu a ne můj plat na část úvazku7.228 (hrubého 8500.) - a min. mzda9.640 (hrubého 11000) je pro pojišťovnu asi lepší platit méně. Jak se může pak někdo bránit když za svůj zdravotní stav nemůže. Dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

z Vašeho dotazu není zřejmé, zda již pracujete nebo nepracujete. Pokud nepracujete a jste vedena na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, tak změna statutu na OZZ ani tvrzení, že Vás nikdo nezaměstná jinak než na částečný úvazek není vůbec relevantní pro změnu chování pojišťovny. Pojišťovna se chová v souladu s právním řádem. Jiná otázka by byla, pokud byste byla v zaměstnání, byť na částečný úvazek a pojišťovna by Vám započítávala minimální mzdu a nikoliv skutečný úvazek.  

Prosím tedy, abyste upřesnila, jak to vlastně opravdu je. Podrobnosti napiště prosím na adresu v.krasa@nrzp.cz.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji