Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ozz

Autor Pavcla
Předmět ozz
Dotaz Dobrý den, "obdržela" jsem statut OZZ - osoba zdravotně znevýhodněná. Při výběrovém řízení mi bylo řečeno, že mne nemohou přijmout, protože na OZZ nedostávají žádné příspěvky od státu. Chci se zeptat, je-li tomu tak a jaké tedy má zaměstnavatel výhody když OZZ zaměstná. Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji krásné vánoční svátky! Pavla

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

u osob se statutem OZZ je možné, aby obdržel zaměstnavatel příspěvek za jejich zaměstnávání pouze v případě, že se jedná o zaměstnavatele zam,ěstnávajícího více než 50 % OZP. Pokud jde o volný trh práce, tam skutečně žádná podpora ze strany státu pro zaměstnavatele není.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji