Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ozz

Autor Svoboda
Předmět ozz
Dotaz Dobrý den a děkuji za odpověď. Prosím,v případě propuštění z práce osoby OZZ s tím,že firma ( zaměstnává více jak 50% zdr.postižených), nemá ,co nabídnout,je povinností hlásit tuto událost na úřad práce ? A má tato propuštěná osoba nějaké výhody v dosažení jiné práce pro zdrav.postižené ? Děkuji. B.Svoboda.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

pokud je osoba OZZ propuštěna z pracovního poměru, tak je nezbytné, aby se okamžitě přihlásila na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. je to především proto, aby nevznikl dluh na zdravotním pojištění a určitý čas byl započítáván jako náhradní doba nároku na starobní důchod. ÚP by měly těmto lidem věnovat vyšší pozornost při hledání zaměstnání, ale to je spíše teorie, nežli praxe.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji