Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ozz

Autor marie jansova
Předmět ozz
Dotaz

Dobry den,pane Krasa,chtela bych Vas poprosit o radu,pisi prostrednictvim me kamaradky.Kolik dostane zamestnavatel od statu,kdyz zamestna OZZ,ktera ma nemoc z povolani a je jiz 3roky vedena na UP a bude pracovat na zkraceny uvazek 5hod,denne.Dekuji za odpoved a preji krasny den,

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jansová,

zaměstnavatel obdrží 75 % vyplacené mzdy, maximálně však 8000,- korun měsíčně. Toto se vztahuje však pouze na zaměstnance, kteří pracují u zaměstnavatelů zaměstnávající více než 50 % osob se zdravotním postižením. U ostatních zaměstnavatelů je příspěvek pouze ve výši 4000,- korun měsíčně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.