Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OZZ

Autor Gabriela
Předmět OZZ
Dotaz

Dobrý den pane Krása, chtěla bych se Vás zeptat, jsem OZZ s diagnozou chronické celoroční rýmy, jelikož mám nižší plat, do předchozí výše mne doplácí nejmenovaná pojišťovna, ale vypadá to že nynější zaměstnání nebudu moct dělat, jsem uklízečka a dezinfekce dávají mé alergii zabrat. V podstatě jsem se chtěla zeptat, pokavať by mne někdo zaměstnal na zkrácený úvazek zda mi to stále bude pojišťovna doplácet do plné výše? A má na mě zaměstnavatel nějaké úlevy?

Děkuji Gabriela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gabrielo,

problém je v tom, že statu OZZ končí k 31. 12. 2014, takže do té doby by Vám měla pojiš´tovna doplácet do výše předchozí mzdy, a to i když změníte zaměstnání, ale jen v případě, že budete pracovat na normální úvazek. Pokles mzdy za nižší pracovní úvazek nebude hradit celý, ale pouze adekvótní část této mzdy. Pokud nepracujete v chráněné dílně, tak zaměstnavatel si Vašim zaměstnáním plní povinné procento zaměstnávání OZP, což je pro něj výhodné.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.