Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OZP práce z domova už bez dotací !?

Autor Viola Ryšavá
Předmět OZP práce z domova už bez dotací !?
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

před 3 lety pro zhoršení stavu mi byl odebrán PID na ČID - jak to teď bývá, ale měla jsem zaměstnání z domova, které mi pomáhalo psychicky a přestože jsem měla méně Kč než v PID, byla jsem ráději, že jsem užitečná. Po 4 letech s odvoláním na nový zákon (pl.1.1.2012) http://vozickar.com/zamestnavani-ozp-v-roce-2012/ dostalo 250 zaměstnanců ukončení smlouvy, protože se nevyplatíme. Je to pro psychicky nemocné lidi tragedie. Již několik let bývám půl roku z roka doslova paralizovaná a nedokáži vyjít přes práh na zahradu natož pravidelně docházet. Bohužel stav se zhoršuje věkem od depresí až po paranoidní stavy. Práce na PC, kterou jsem mohla dělat v době kdy mi bylo lépe - to jsem pak udělala za den práci měsíční - již nikde neexistuje. Pouze tel. call operátoři, švindly a MLM. Já netelefonuji ani nejbližším pouze v nutnosti. Prosím Vás myslíte, že je naděje, že si tento stát uvědomí, že existují choroby, při níž nelze jinak pracovat a vrátí se původní stav ? Mám odpracováno 30,5 roku bez náhrad (je mi 51,5 roku) myslíte, že pokud do star. důchodu vydržím a budu  bez práce, budu mít na něj nárok?

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ryšavá,

doporučuji Vám, abyste se přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání, a vzhledem k tomu koliik máte odpracováno let, byste měla mít nárok na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása