Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Oznámení zaměstnavatele o ukončení pracovního poměru na dobu určitou v pracovní neschopnosti.

Autor Milena Hrabovská
Předmět Oznámení zaměstnavatele o ukončení pracovního poměru na dobu určitou v pracovní neschopnosti.
Dotaz

Dobrý den, musí zaměstnavatel uvědomit písemně zaměstnance, který je v pracovní neschopnosti,  o ukončení pracovního poměru, který byl sjednán na dobu určitou? Byla jsem dlouhodobě nemocná od 5.4.2017 a při kontrole u posudkového lékaře dne 19.3.2018 mi bylo sděleno, že se mnou zaměstnavatel ukončil pracovní poměr již dne 30.11.2017, kdy mi vypršela lhůta na dobu určitou. Pro problémy se svým zdravím jsem na to zapomněla a teď jsem byla posudkovým lékařem osočena z podvodu a byla mi okamžitě ukončena neschopenka.

Chci vědět, zda mi můj zaměstnavatel měl poslat PÍSEMNĚ vyrozumění o ukončení mého prac.poměru již 30.11.2017 a k tomuto datu poslat také zápočtový list za odpracovanou dobu pro potřeby pracovního úřadu?!?  Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hrabovská,

obávám se, že zaměstnavatel nemá povinnost Vám oznamovat, že byla ukončena smlouva, kterou jste uzavřela na dobu určitou. Datem uplynutí smlouvy se rozumí její ukončení. Zaměstnavatel se podle mého názoru ničeho špatného vůči Vám nedopustil.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji