Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

osvč a dotace

Autor Petr
Předmět osvč a dotace
Dotaz Jsem na úp více let, je mně přes 50 let a chci začít podnikat jako osvč. Pro začátek bych velice uvítal, kdybych mohl dostat nějakou dotaci. Vím, že zaměstnavatelé na osoby ZP nějaký příspěvek měsíčně dostávají, jak to je u OSVČ, kteří podnikají a pobírají I nebo II. stupeň ID ? Poraďte jesti mohu získat dotaci na zahájení podnikání a jestli je možno získat měsíčně příspěvek či dotaci v průběhu podnikání na tzv. Příspěvek na částečnou úhradu nákladů OSVČ. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud pobíráte ID I. nebo II. stupně a chcete podnikat jako OSVČ, může Vám ÚP poskytnout příspěvek na zřízení chráněného pracoviště až do výše 200 000,- korun. Není to však nároková dávka. Je třeba s ÚP jednat.

S pozdravem Václav Krása