Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Osoby zdravotně znevíhodněné

Autor Martin Drietomský
Předmět Osoby zdravotně znevíhodněné
Dotaz DOBRÝ DEN,JEŠTĚ SE CHCI PANE KRÁSO ZEPTAT KOLIK DOSTAVÁ ZAMĚSTAVATEL OD STÁTU NA OSOBY ZDRAVOTNĚ ZNEVÍHODNĚNÉ A NAO VŠCHNO ONI MAJÍ NÁROK OD ZAMĚSTAVATELE.DĚKUJI DRIETOMSKÝ MARTIN

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Drietomský,

pokud zaměstnavatel zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením, tak může obdržet mzdové prostředky na jednoho pracovníka se zdravotním znevýhodněním, nejvýše ve výši 5000,- Kč měsíčně a 1000,- Kč měsíčně na režijní náklady. přičemž tyto náklady musí prokázat.

Pokud jde o nároky zaměstnanců od zaměstnavatelů, tak jsou to standardní nároky jako v jiném pracovním poměru. To znamenám mzdu a podobně. Samozřejmě, že musí zaměstnavatel uzpůsobit pracoviště pro osobu se zdravotním postižením, pokud je to potřeba a měl by také přihlédnout k pracovnímu tempu takového pracovníka. není to však nikde explicitně uvedeno v právním předpisu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji