Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ošetřování nemocného

Autor Schmidt Ondrej
Předmět Ošetřování nemocného
Dotaz Dobrý den P Krása , chtěl bych se vás zeptat zdali je možné abych si vzal v práci ošetřování na mamčinýho manžela když to není můj táta a ani si mě neosvojil je to pouze manžel mé matky jde o to že má rakovinu prostaty a bude muset dojíždět na ozařovaní a onkologii tak abych věděl jestli ho tam můžu vozit a brat si za to v praci placené volno za vyřízení děkuji s přáním pěkného dne Schmidt.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Schmidte,

nárok na pracovní volno s náhradou mzdy vznikne zaměstnanci při ošetřování člena rodiny (i matčina manžela) pokud je splněna podmínka společné domácnosti. Co se týká doprovodu k lékaři, záleží na benevolenci zaměstnavatele. Někteří zaměstnavatelé netolerují doprovod ani u nejbližších příbuzných, přesto že zákoník práce jim to umožňuje.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.