Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

optimální řešení ?

Autor Jaroslava Suchánková
Předmět optimální řešení ?
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych si u Vás, jako u odborníka "na slovo vzatého" potvrdila správnost mé úvahy: manželovi (50 let), byl přiznán v lednu ČID 1.st. a stále je v prac.neschop. Dosud pracoval jako OSVČ,stále platí zálohy na soc. a zdr.poj., práci však nezvládá v plném rozsahu, ale pokud se jeho stav zlepší, rád by v činnosti pokračoval.

Prozatímní řešení vidím v přerušení činnosti,( jak jsem z ostat.dotazů vyčetla-neschopenku není potřeba ukončit), platby záloh na sociální a zdravotní poj. tím přejdou na stát, a přihlásit se na ÚP kvůli započteným rokům do starob. důchodu, i když nevím, zda je to v "jeho letech" již aktuální.

Po alespoň částečném zlepšení stavu se může pokusit o zaměstnání na "Dohodu", kdy zálohy na oboje pojištění sám  ještě neplatí, odhlašovat se z ÚP také nemusí.Na podporu v nezam. nemá nárok.

Jsou mé úvahy správné?

Děkuji za odpověď a pomoc všem nám, kteří jsme v tísni a džungle zákonů, předpisů a nařízení, ve kterých se mnohdy nevyznají ani úředníci, je pro nás téměř neprostupná.

S pozdravem J.Suchánková

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Suchánková,

Vaše úvaha je zcela správná. Váš manžel platí zbytečně zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Nejlépe je přerušit živnost a pracovat na dohodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.