Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

opravdu je to

Autor Petra
Předmět opravdu je to
Dotaz

Hezký den, chtěla jsem se zeptat,zda vám to přijde opravdu jako pomoc ,ono zvýšení minimální mzdy pro invalidní občany? Zaměstnavatelé jsou z toho nešťastní, propouští lidi a zbytek nechávají pracovat na částečný úvazek. Zdá se mi,že jakékoli změny jdou vždy spíše PROTI LIDEM. Stejně jako zákaz práce ve více chráněných dílnách. Víte, je možné,že někteří zaměstnavatelé toho zneužívali, ale upřímně vám řeknu,že mi to bylo fuk a jistě nejsem sama. Dělala jsem práci,kterou jsem zvládala a byla jsem ráda,že jsem měla alespoň nějaký plat a nyní? Se svým plným invalidním důchodem 4.600,- opravdu nevím jak fungovat. Co se odsouhlasí příště? Opět něco,co zaměstnavatelé ještě více znechutí nebo nám zakážou pracovat úplně?

Jsem zvědavá na váš názor.

Děkuji a jsem s pozdravem,

Petra P.

Odpověd na dotaz:

vážená paní Petro,

odstranění diskriminace v mzdovém odměňování osob pobírajících ID byla nutnost, protože se jedná o zjevné porušení ústavního práva a výmluva vlády, že to udělala na nátlak NRZP ČR je pouze její aliby. Je pravda, že NRZP ČR podporovala zrušení diskriminace v odměňování. Zároveň jsme však trvali na tom, co vláda už neudělala, a to že zaměstnavatelům musí být zvýšeny kompenzace.

S pozdravem Václav Krása

 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.