Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ohledně výpovědi

Autor werner r
Předmět ohledně výpovědi
Dotaz dobrý den,jsem v čid 2 stupeň nyní marodím 9 měsíc jsem zaměstnán jako řidič dod vozu má lékařka chce podat s mojim souhlasem žádost o přiznání plného inv duchodu pokavat mě ho přiznaj budu mít nárok od mého zaměstnavatele na odstupné ? mám normální pracovní smlouvu bez dodatku muj zaměstnavatel zaměstnává pracovníky v ČID a bere na nás dotace,jak mám formulovat onu výpověd ze zdr duvodu či jak vlastně.děkuji moc za podrobné vysvětlení.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Wernere,

pokud by Vám byl přiznán ID III. stupně, to ještě neznamená, že musíte dát výpověď ze svého zaměstnání. Pokud však již svoji práci nemůžete vykonávat, tak výpověď ze zdravotních důvodů je bohužel bez odstupného. Zaměstnavatel by Vám měl nabídnout jinou pracovní pozici, kterou byste mohl vykonáv at s ohledem na Váš zdravotní stav. Pokud však nemá takové pracovní místo, tak s Vámi může být ukončen pracovní poměr ze zdravotních důvodů bez odstupného. proto bych Vám doporučil, abyste si zjistil názor zaměstnavatele a pokusil se případně dát výpověď dohodou. Pokud Vám nebude přiznán ID III. stupně, tak je důležité, abyste se přihlásil na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, a to proto, aby Vám byl alespoň jeden rok počítán jako doba pojištěná pro účely starobního důchodu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji