Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OHLEDNĚ NORMO HODIN

Autor Hana
Předmět OHLEDNĚ NORMO HODIN
Dotaz DOBRÝ DEN ,Pane Kráso děláme v chráněne dílně na skrácený uvazek jelikož nemáme svoji práci tak zaměstnavatel sehnal jinou práci ta je na normohodiny ale tam mají jinou normu než si sjednali s našim zaměstavatelem.Je možné aby zaměstnevatel nenehlásil že jsme chráněná dílna a brali nás stěma normama jako zdravé lidi.Jaká je skušební doba na novou práci kdy se ohledně splnění normi.Dělali jsme tam v ukole a tet chcou na normo hodiny,je možné to takto udělat ta práce je dost náročná a dokonce bylo řečeno že zakážou se ohledně odpočinku na projití aby se utoho sedělo celí den.Podepsali novou smlouvu ohledně vídělku ale řeší že oni to budou platit jak oni se domluví z vedením.Máme prý jen pul hodinu na svačinou ale zapoměli že jsme nemocny že se trochu projít protože máme problémy jako jsou klouby zada a jiné problémy.Děkuji Paní Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

zaměstnavatel, který zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením je povinen upravit pracovní tempo a pracovní přestávky s ohledem na zdravotní stav jednotlivých pracovníků. Každá změna pracovní smlouvy musí být odsouhlasena i pracovníkem. Doporučuji Vám obrátit se na Inspekci práce, která má v každém okresním městě svoje pracoviště.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.