Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání proti neprodloužení podpůrčí doby a vyplácení nemocenské

Autor Nováková
Předmět Odvolání proti neprodloužení podpůrčí doby a vyplácení nemocenské
Dotaz Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakým způsobem je možné se odvolat proti neprodloužení podpůrčí doby a vyplácení nemocenské na další 3 měsíce a kdo poté toto odvolání posuzuje? Je to stejná OSSZ jako minule (pouze jiný posudkový lékař) nebo je odvolání posuzováno nějakým vyšším, než okresním pracovištěm, např. Prahou či Brnem? Je někde volně k dispozici seznam bodů, které má takové odvolání obsahovat, případně přímo vzorový formulář k individuální úpravě? Moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

prodloužení podpůrčí doby a vyplácení nemocenské na další tři měsíce posuzuje stejná OSSZ, kam spadáte podle místa bydliště. Žádost musí být samozřejmě podložená lékařskou zprávou ošetřujícího lékaře, který navrhne prodloužení podpůrčí doby. Pokud byste se odvolávala proti neprodloužení podpůrčí doby, tak je nutné toto odvolání poslat na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale toto odvolání musíte poslat prostřednictvím Vaší OSSZ. Nikde není stanoveno, jak má odvolání vypadat. Samozřejmě, že musíte předložit lékařskou zprávu a vypsat, proč nesouhlasíte s rozhodnutím o neprodloužení podpůrčí doby.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.