Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolani

Autor dostal pavel
Předmět odvolani
Dotaz dekuji za odpoved,asi jsem to vcera spatne formuloval,ale jde o to,ze muj zdravotni stav posudkova lekarka nezpochybnuje,ale ze chodim do zamnestnani na plny uvazek a podle noveho zakona z roku 2010 jak jsem vcera uvedl jsem se adaptoval tim padem nevidi duvod,abych jeste pobiral duchod.pokud bych o zamnestnani prisel tak me ho udajne vrati,samozrejmne pokud si zazadam.to je podle mne nespravedlive a zavani to stylem lidove receno makas tak nic nedostanes,nedelej a budes mit.ja jsem pobiral cca.6000kc a to je na dnesni pomery malo tak jsem byl rad,ze mne vubec nekdo zamnestnal.a nemuzu si s mym postizenim vybirat a na polovicni uvazek to nejde.ted praci mam,ale v dnesni krizi ji zitra mit nemusim a co pak.tak jsem mel jistotu,ze i kdyz praci ztratim porad budu mit aspon nejake prostredky.proto jsem se vas ptal a jsem opravdu rad za odpoved jestli se ma opravdu cenu odvolavat,protoze jsem si ten zakon cetl a opravdu to tam je.i tak mnohokrat dekuji.jak vyresim svou financni situaci tak samozrejmne prispeji.hezky vecer.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dostále,

pokud to byl ČID, tak nevidím důvod, proč Vám byl odebrán. To, že jste se adaptoval na konkrétní zaměstnání neznamená, že nemáte pokles pracovních schopností. Záleží na Vás zda se pustíte do odvolání.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.