Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvod pojištění

Autor Jana Trnková
Předmět odvod pojištění
Dotaz

Dobrý den.Jak je to prosím s odvodem sociálního a zdravotního pojištění.Studuji VŠ a od února 2013 mám studium přerušeno ze zdravotních důvodů.Pobírám ale ČID 1 stupně.Zpětně mě napadlo,jestli jsem se něměla hlásit např.na pracovním úřadě.Studovat opět začnu od října.Nevznikl mi od února do září dluh na zdravotním a sociálním pojištění?Připomínám,že pobírám ČID 1 stupně.

Děkuji a pěkný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Trnková,

u příjemce ID I. stupně je hrazeno zdravotní pojištění státem. Pokud jste neplatila sociální pojištění, tak se nic neděje, pouze Vám nebyla započítávána doba do odpracované doby na starobní důchod. příště v takovém případě se ihned přihlašte na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása