Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odstupné pro nadbytečnost a přiznaný ČID

Autor Matková Blanka
Předmět odstupné pro nadbytečnost a přiznaný ČID
Dotaz

Dobrý den.  

Stala jsem se po roce  PN   k datu 20.1.2012 částečně invalidní.Zaměstnavatel během mé nemoci moje místo zrušil a chce mi dát výpověď pro nadbytečnost.Chce po mě podepsat dohodu. Mám nárok na odstupné 2mes.výpovědní doba +3měs. odstupné. Nebudu znevýhodněna na pracovním úřadě kde se budu hlásit? Jiné místo pro mě nemá a dosavadní bych mohla dle ČID vykonávat jen na  6 hodin a v omezené míře,on ale trvá na zrušení mé pozice.Prosím o radu než podepíši dohodu o zrušení pracovního poměru. Byla jsem zaměstnána na dobu neurčitou, pracovní neschopnost mě končí19.2.2012 a 20.2. bych měla nastoupit do práce.Rozhodnutí o přiznání ČID již mám . Jak mám postupovat .Děkuji Blanka Matková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Matková,

žádnou dohodu nepodepisujte. Pokud Vás zaměstnavatel propustí pro nadbytečnost, máte nárok na odstupné 2+3 měsíce. Může Vás však také propustit ze zdravotních důvodů. V takovém případě byste neměla nárok na odstupné. V každém případě se hned po propuštění hlaste na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása