Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odstupné

Autor Majka
Předmět Odstupné
Dotaz Dobrý den, nevím, zda mi toto můžete zodpovědět, ale zkusím to. Musela jsem opustit sama zaměstnání ze zdravotních důvodů. Někde jsem vyčetla, že v tomto případě mám nárok na odstupné ve výši tří platů, pokud jsem tam pracovala víc jak tři roky. Nevíte, zda je to pravda?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Majko,

pokud zaměstnanec opustí zaměstnání ze zdravotních důvodů, tak nemá nárok na žádné odstupné. proto je vždy lepší se domluvit se zaměstnavatelem na ukončení pracovní smlouvy dohodou, kdy je dvouměsíční lhůta pro rozvázání pracovního poměru.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji