Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odstupné

Autor ivana jablunská
Předmět odstupné
Dotaz Dobrý den.Pracuji u zaměstnavatele již 10let.Během této doby jsem se stala invalidní-nyní 1.stupen.V nejbližší době bude s částí zaměstnancu rozvázán pracovní poměr dohodou z duvodu §52 písm.c)a mě by náležel sedminásobek pruměrného výdělku.Mohl by se mnou zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr ze zdravotních duvodu,bez odstupného?Lidé kteří mají zdravotní problémy,prý odejdou jako první.Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jablunská,

pokud jste byla přijata na nějaké konkrétní pracovní místo a máte vstupní zdravotní prohlídku u zaměstnavatele, tak zaměstnavatel nemůže bez dalších vyšetření s Vámi rozvázat pracovní poměr ze zdravotních důvodů. Musel by prokázat, že nemůžete pracovní místo zastávat ze zdravotních důvodů. Pokud by to chtěl u Vás použít, tak Vám doporučuji, abyste se obrátila na soud. 


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji