Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odstupné

Autor Vánová Lenka
Předmět Odstupné
Dotaz odstupnéDobrý den.V listopadu po roční neschopnosti půjdu do ČID.Nastup do práce po nemocenské mám 27.11.09 Nemám pracovní úraz  ani  to nesouvisí s prací.Jelikož nemohu dál ze zdrav.důvodů vykonávat původní práci asi budu muset ze zaměstnání odejít.Mám dát výpověď já dohodou nebo si ji nechat dát od zaměstnavatele,který pro mě nemá vhodnou práciJestli bude výpověd dvouměsíční jak mě mohou zaměstnat,co tam budu během výpovědní lhůty  dělat?Nebo mi ji dají dohodou okamžitě?Mám nárok na odstupné?A zda se musím po výpovědi hned hlásit na pracovní úřad a hledat si práci.Děkuji za Vaši odpověď.Vánová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vánová,

domnívám se, že je lepší si nechat dát výpověď a mít nárok na odstupné. Dále Vám doporučuji přihlásit se na ÚP. Pokud jste dělala, měla byste mít po určitou dobu nárok na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása