Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odstupné

Autor Karel Majer
Předmět Odstupné
Dotaz Přeji Vám krásný večer. Měl bych dotaz. Pobírám důchod 2hého stupně. V tomto důchodu již pracuji u firmy u které jsem pracoval i před invaliditou. S invaliditou 2hého stupně pracuji 3tí rok. Nyní mne poslali k lékaři na mimořádnou prohlídku a lékař napsal že nesmím dělat noční směny. V práci mi řekli že takové lidi nepotřebují. ( bez ohledu na to že pro zuto firmu pracuji dohromady 15 let). Pokud mne propustí, náleží mi nějaké odstupné? A v kolika měsíčních platů? Kdysi jsem četl že když mne propustí ze zdravotních důvodů, tak mne náleží odstupné ve výši 12ti platů, ale to je asi hloupost že? Velice Vám děkuji za odpověď. Karel Majer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Majere,

pokud budete propuštěn ze zdravotních důvodů, tak Vám nenáleží žádné odstupné. nevím proč jste říkal posudkovému lékaři, že pracujete na noční směně. Firma má svého lékaře a když on Vám z hlediska bezpečnosti dovolí noční směny, tak bych pokračoval v práci.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozklknete reklamy na mém webu. Děkuji.