Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odstupné

Autor Lea
Předmět Odstupné
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

obracím se na Vás s tímto dotazem. Dostala jsem od zaměstnavatele výpověď dle Z.P. § 52 pro nadbytečnost, neboť jsem přestala být osobou zdravotně znevýhodněnou.Ve výpovědi je dále uvedeno ,že toto místo bylo vytvořeno dle dohody s ÚP a musí se obsadit jiným pracovníkem- OZZ.  Zároveň mi zaměstnavatel sdělil, že nemám nárok na odstupné, přestože jsem v této firmě  ( chráněná dílna) od září 2011. Mám se prý domluvit s ÚP.

Prosím info, zda je to takto správně a jak mám dále postupovat?

Děkuji Lea

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Leo,

pokud jste dostala výpově´d pro nadbytečnost, tak máte nárok na odstupné. Upozorněte na to svého zaměstnavatele s tím, že se jinak obrátíte na inspektorát práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.