Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ODNĚTÍ ČID

Autor MONIKA BIKÁROVÁ
Předmět ODNĚTÍ ČID
Dotaz Dobrý večer pane Krása,prosím můžete mi poradit,jak mám postupovat dál,jelikož jsem v roce 2004 zažádala o invalidní důchod z důvodu bolestí bederní páteře,v roce 2003 mi na magnetické rezonanci potvrdili výhřez ploténky,měla jsem podstoupit operaci,ale lékařská komise se rozhodla pro neuskutečnění této operace z důvodu možného ochrnutí a řekli mi,že můžu zůstat na křesle.V roce 2004 mi přiznali částečný důchod 1.stupně, který trval až do letošního 10.března,samozřejmě jsem chodila na posudkové komise každé 3 roky.Stalo se to,že dne 10.3.2015 jsem byla opět pozvána na komisi,vešla jsem do dveří a poněvadž jsem byla nastydlá a měla rýmu,paní doktorka,která mě měla posoudit,se mě zeptala,zda jsem nemocná,odpověděla jsem,že ano,že dva dny před komisí jsem dostala rýmu.Paní doktorka okamžitě si dala roušku na ústa a odjela i se židlí až do rohu v místnosti a začala mi nadávat,proč tam lezu,že roznáším bacili,a hned na to mi oznámila,že již nejsem invalidní,že moje diagnozy jsou účelové.ČID mi byl tím dnem zrušen.Podala jsem námitku ,v květnu 2015 jsem byla pozvána znova na posouzení,kde mi potvrdili rozhodnutí od uvedené lékařky a důchod mi nepřiznali,prý se můžu odvolat k soudu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bikárová,

tato situace se nyní stává velmi často. Doporučuji vám podat správní žalobu, kterou musíte podat 60 dní od doručení zamítnutí odvolání. Správní žaloba se podává ke krajskému soudu a neplatí se žádné poplatky a ani Vás nemusí zastupovat advokát. Stačí napsat, že podáváte správní žalobu, uvést důvod a přiložit kopie rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/