Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odmítnutí ÚP v evidenci uchazečů o práci při ID 2.stupně

Autor Petr
Předmět Odmítnutí ÚP v evidenci uchazečů o práci při ID 2.stupně
Dotaz Hezký den vám i vašemu týmu pane Krása, prosím vás o radu, jak mám postupovat ohledně mé situace. I přes doporučení v lékařských zprávách od ortopeda + centra bolesti pro zhoršující se zdravotní stav, mi posudková lékařka odebrala ID 3.stupně na ID 2.stupně s pracovním zařazením v min. intenzitě i rozsahu. Dle ortopeda prý špatně posoudila mou diagnozu a rozhodla špatně. Proti rozhodnutí budu podávat nyní námitky ve lhůtě 30 dnů. Dnes jsem se byl zaevidovat na ÚP, kde jsem předložil rozhodnutí o ID 2.stupně + lékařské zprávy z ortopedie a centra pro chronickou bolest, kde se píše, že nejsem schopen pracovního zařazení a doporučuje se ponechání ID 3.stupně. Paní na ÚP mi sdělila, že pokud nejsem schopen pracovat, nemohu být v evidenci uchazečů o práci a budu vyřazen z evidence pro nezaměstnanost ze zdravotních důvodů i přes rozhodnutí posudkové lékařky, že jsem schopen pracovat, avšak pro ÚP jsou podstatné lékařské zprávy z ortopedie (ošetřujícího lékaře). Já však musím být v evidenci ÚP, poněvadž mi byla přiznána renta z pracovního úrazu pro jejíž pravidelné vyplácení to pojišťovna Kooperativa vyžaduje a nevím, co bude dále, pokud budu z ÚP vyřazen. Můžete mi poradit co dělat v této situaci? Předem vám moc děkuji za odpověď a rady. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud pobíráte ID II. stupně, tak musíte být v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Je povinností ÚP Vás zaevidovat. Pokud to odmítnou, tak žádejte, ať Vám to dají písemně. Jinak je správné, že podáváte námitku proti rozhodnutí. Držím Vám palce, ať to vyjde. Jen Vás upozorňuji, že doba v evidenci ÚP je u lidí do 55 let počítána 1 rok do náhradní doby  pro účely starobního důchodu, v případě osob nad 55 let jsou to 3 roky. Proto je nutné, abyste byl v evidenci.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji