Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odhlaseni z UP

Autor jarmila
Předmět odhlaseni z UP
Dotaz Dobry den. Mam dotaz . Od roku 2009 jsem v evidenci na UP a pobiram CID 1.stupen.Pracovala jsem obcas na Dohodu o provedeni prace.Zdravotne jsem pojistena ale socialne ne.Nyni pracuji opet na dohodu o provedeni prace a zamestnavatel me nabizi praci na plny uvazek jednosmenny provoz od Noveho roku 2016.Nekde jsem vycetla ze nad 55let se zapocitavaji 3roky jako odpracovane.Jelikoz pristi rok dovrsim tech 55let v dubnu a zacala pracovat na plny uvazek coz znamena odhlaseni z evidence na UP.Mam dotaz jak je to pocitano !To by se me ty 3roky zrejme uz nepocitaly!Dekuji za odpoved. Spozdravem Jarmila

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarmilo,

pokud je osoba v evidenci Úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání a je starší 55 let, tak může být v evidenci a po tři roky je jí započítávána jako doba náhradní, tedy odpracovaná. Pokud jste však pracovala na dohodu o provedení práce, tak tato dohoda není započítávána do doby odpracované. Ptáte se pravděpodobnjě, zda Vám mohou být započítávány 3 roky evidence zpetně. To nejde. Nejlépe by bylo, kdybyste nastoupila do zaměěstnání, protože byste hlavně měla příjem pro výpočet důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji