Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání PID a možnost odvolání

Autor Hrabovská
Předmět Odebrání PID a možnost odvolání
Dotaz

Dobrý den, byla jsem na PID po rakovině prsu v r.1998 a rakovině štítné žlázy s meta do mízních uzlin v r.2007. Včera mi byl tento důchod odebrán a byla jsem zařazena až do invalidity 1.stupně §39 odst.2 písm.a) zákona 155/1995 s tím, že mám nastoupit někam do práce a vykonávat soustavnou výdělečnou činnost JEN V PODSTATNĚ MENŠÍM ROZSAHU A INTENZITĚ. Můžete mi upřesnit, co si pod tímto pojmem mám představit? A pokud práci neseženu, můžu se nahlásit na prac.úřad a vznikne mi nárok na podporu? A když si podám odvolání formou NÁMITKY, co by měla tato námitka obsahovat (jestli stačí jen mé vyjádření nebo k tomu bude ČSSZ potřebovat i odborné vyjádření onkologa). Je mi 52 let a vzhledem k mému onemocnění mi byly odstraněny vaječníky a také štítná žláza, tak se necítím nijak zvlášť dobře a hlavně se obávám, že se mi mé onemocnění vrátí. Můžete mi také sdělit, co obsahuje výše zmíněný §39 odst.2 písm.a) zák.155/1995. Děkuji za odpověď a radu. Hrabovská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hrabovská,

především Vám doporučuji, abyste se ihned zaregistrovala na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Tím Vám vznikne nárok na dávky hmotné nouze. Podporu v nezaměstnanosti brát nemůžete pokud jste před přihlášením se na ÚP nepracovala alespoň 6 měsíců. Co znamená termín "zaměstnání v podstatně menším rozsahu a intenzitě" opravdu nevím. Měla jste se na to zeptat na LPK. Do namitky by bylo dobré mimo Vaše stanovisko o nesouhlasu s rozhodnutím LPK také použít vyjádření Vašeho onkolooga.

S pouzdravem Václav Krása