Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání PID

Autor Žaneta
Předmět odebrání PID
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Prosila bych Vás o radu.Dnes byl manželovi posudkovou komisí snížen invalidní důchod z 3.stupně na 2.stupen.Paní posudkové lékařce jsem řekla,že se odvoláme a bylo nám řečeno,že na to máme právo,ale at počítáme s tím,že manžel spadne pravděpodobně do 1.stupně,že to tak chodí.Jaký máte na to názor,manžel má Posttraumatickou stresovou poruchu , sociální fobii a k tomu těžké deprese,několikrát pokus o sebevraždu a byl v různých léčebnách.Paní doktorka řekla,že má jít do práce,že toho vyléčí.Problém je v tom,že má strach z lidí a máme problém ho dostat ven.Nevím si rady.Odvolat se nebo ne,prosím poradte.Předem děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Žaneto,

doporučuji Vám, abyste podala námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Doporučuji Vám dále, aby se Váš manžel přihkásil ihned do evidence ÚP jako uchazeč o zaměstnání, aby mu byl počítán odpracovaný rok do nároku na starobní důchod. Pokud je Vašemu manželovi více jak 55 let, tak se mu budou počítat tři roky evidence do odpracované doby. Dále můžete podat stížnost na posudkovou lékařku, a to na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása