Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ID

Autor Skřivanová
Předmět Odebrání ID
Dotaz

Děkuji za odpověď.

Myslela jsem však, zda-li když je odebrán ID I.stupně je osoba v nějaké ochranné lhůtě, že se na ni pohlíží po určitou dobu jako na osobu zdravotně postiženou. Pokud je tato osoba zaměstnancem chráněné prac. dílny a zaměstnavatel na ní pobírá příspěvek na mzdu a provoz, je dán odebráním ID důvod k ukončení prac. poměru ze strany zaměstnavatele (nebo ještě nějakou dobu po odebrání ID může zaměstnavatel tyto příspěvky pobírat?).

Děkuji

Skřivanová

 

Autor Ivana Skřivanová
Předmět Osoba zdravotně postižená po odebrání ID
Dotaz

Dobrý den

Dovoluji si Vás požádat o radu:

- platí od 1. 1. 2012, že osobami se zdravotním postižením jsou i osoby, které již NEJSOU INVALIDNÍ – a to po dobu 12 měsíců od data přeposouzení nároku na invalidní důchod (při lékařské posudkové komisi byla invalidita odebrána a tudíž následně i invalidní důchod byl odebrán)?
A  popř. kde jsou tyto infomace konkrétně k nalezení?

Velice Vám děkuji
S přáním hezkého dne

Ivana Skřivanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skřivanová,

máte asi na mysli, že při změně ID III. stupně na ID I. či II. stupně, je ponechána výplata v plné výši ještě 12 měsíců. To platí jen v případě, že poslední kontrola, před změnou ID byla před 1. 1. 2010, kdy vstoupila v účinnost vyhláška č. 359/2009 Sb., kterou se posuzuje míra invalidity.

S pozdravem Václav Krása

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skřivanová,

skutečnost, že Vám je odebrán ID není pro zaměstnavatele důvodem Vám dát výpověď. Pokud máte řádnou pracovní smlouvu, je výpovědní lhůta dva měsíce, dále máte nárok na tři měsíce odstupné. Je potřeba se registrovat na ÚP jako uchazečka o zaměstnání a budete mít také nárok na podporu v nezaměstnanosti a nebudete plátcem zdravotního a sociálního pojištění. V žádném případě nepodepisujte dohodu o rozvázání pracovního poměru. To byste o vše přišla.

S pozdravem Václav Krása