Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odebrání ID

Autor Pavlíková
Předmět Odebrání ID
Dotaz Dobrý den, mám ID 2 St. (slepota oka). V posudku nemám uvedené kontroly. ID mi byl přiznán v roce 2018 se zpětnou platností od 9/2015. Zajímalo by mně, jestli teď až skončí doba koronaviru, bude nějaké odebírání ID. Jako jestli mám čekat, že bych o něj mohla přít. Do práce chodím. Děkuji Zuzana Palíková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavvlíková,

určitě se nemusíte ničeho obávat. Po ukončení koronavirové krize nedojde k žádnému odebírání ID. Ty jsou přiznávány podle zdravotního stavu a nikoliv podle hospodářské situace. Spíše to vypadá, že nebude valorizace výše důchodů.

S pozdravem Václav Krása